Blik, cvak...

Trocha historie

Můj největší koníček, fotografování, jsem objevil někdy kolem roku 2000, kdy náš táta ze svých cest přivezl první digitální fotoaparát - Olympus C160. Možnost vyfotit a poté upravit a uložit mě nadchla a tak se mnou foťáček absolvoval nejednu akci. Po čase jej nahradil Canon A550, kterého pak nahradil Sony DSC W150, který se se s námi drží dodnes.
Před asi 4 lety jsem si pořídil první "čistě můj" foťák. Tím se stala zrcadlovka Canon EOS 450D a vybavená setovým sklem Canon 18-55 mm IS a později i teletem Canon 55-200 mm IS se mnou projela světa kraj. Po čase jsem výbavu doplnil o blesk Metz MB-41, stativ Velbon CX440, dálkovou spoušť s aretací a intervalometrem JYC TC-C3, vodováhu a další spoustu "kravinek", které fotografovi  práci zpříjemní a usnadní.

Montáž. Noční obloha vznikla dlouhou expozicí (cca 5 minut) a fotka se stativem při nočním focení v Boloni (IT).
Noční obloha vznikla dlouhou expozicí a fotka se stativem při nočním focení v Bologni (IT).

Focení a následná úprava

Zřídkakdy mě přistihnete při nějaké fatální úpravě fotografií. Při focení se snažím scénu vidět tak, jak ji chci mít ve finále a tak si radši vyhraji s technickým zázemím přímo na místě.
Pokud už se rozhodnu pro nějaký ten post-process, tak na to jsem si oblíbil dva programy.
Můj dříve oblíbený Irfanview musel na druhou kolej, protože ho plně nahradil český (brněnský) Zoner Photo Studio 18.
Na kreslení do fotografií jsem zatím nenašel nic lepšího, než je Corel Paintshop.

Aktuálně

Canon EOS 650D
+ Canon 10-18mm f/3,5-5,6 IS STM
+ Canon 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM
+ Canon 55-250mm f/3,5-5,6 IS
+ Canon Speedlite 430EX II

Poděkovat bych tímto chtěl kamarádovi Ondrovi, který mi mého nového "miláška" dovezl až z Číny. Věřte nebo ne, cenový rozdíl je markantní, i za cenu jen roční záruky a čínské zástrčky na nabíječce.